magazin.cz - 58 pravidel jak být emo

30. července 2008 v 9:56 | Barunka <3 |  Emo

58 pravidel, jak být emo


Je to náročné být opravdu emo. Třeba pravidlo 41 říká: "Aspoň jednou se pokus o sebevraždu." Důrazně doporučujeme, neřiďte se tím příliš a berte vše s nadhledem.
Kdykoli se v nějakém článku objeví oslovo EMO, strhne se lavina příspěvků. Půlka nadává, že to, o čem se píše, rozhodně emo není, druhá část zase spílá vyznavačům emo v poměrně kreativních vulgárních novotvarech. Zkrátka, diskuse se najednou stávají velice emotivními, jak jinak, jde tu přece o emo.

Na webu existuje spousta odkazů, cituplných blogů plných plačtivých výlevů, nejrůznějších pravidel, jak být či nebýt emo, či jak být či nebýt ještě větší emo a pak ještě těch, jak být či nebýt ten úplně největší emo. Je jasné, že na to, jací jste, nikdy žádná pravidla nepotřebujete a pokud ano, tak takoví prostě nejste.

A pokud si je člověk jist sám sebou, určitě snese trochu toho nadhledu, jenž přináší právě následujících osmapadesát pravidel, které si z emo stylu utahují.
click.c.č.


EMO PRAVIDLA:
1. Buď pravý
2. Buď homosexuál
3. Když nejsi homosexuál, buď bisexuál
4. Když nejsi ani jedno, předstírej to
5. Používej oční linky
6. Používej oční stíny
7. Obarvi se na černo
8. Obarvi se na blond (platinová nebo co nejvíc světlá)
9. Můžeš to i kombinovat - růžová, červená, fialová
10. Musíš mít ofinu, která ti sahá nejmíň do půlky tváře
11. Stále se tvař smutně
12. Když jdeš po ulici, koukej do země
13. Plač při každé možnosti za všech okolností (co nejvíc)
14. Nos proužkované ponožky
15. Mikiny jsou povoleny jenom s kapucí (černé, růžové, proužkované)
16. Kup si alespoň jedno tričko s Jackem Skellingtonem a tvař se, že je to tvůj největší idol
17. Snaž se vypadat co nejvíc americky
18. Dej si piercing na následující místa: dolní ret (obě strany), nos, obočí, bradavka, pupek... nejlepší je, když ho budeš mít všude, ale když ti to rodiče nedovolí, dej si alespoň rty. Když ti budou nadávat, vyjádři svoje pocity... viz 13.
19. Doma se večer namaluj a obleč a nafoť minimálně 60 fotek v koupelně tak, aby za tebou byla vidět záchodová mísa a na stěnách by měly být kachličky (ne sádrokarton). Musíš se fotit sám. Potom všechny uveřejni na VampireFreaks nebo MySpace
20. Minimálně na 5 fotkách předstírej, že pláčeš
21. Mladší sestře seber všechna její trička a nos je pravidelně ven
22. Obuté můžeš mít jen číny, nebo skejtové boty. Nejlepší je, když máš růžové Conversky. Děvčata mají při teplotě nad 28°C povolené žabky (černé, řůžové, červené nebo proužkované)
23. Děvčata musejí mít na hlavě plastovou nebo látkovou čelenku, mašli z umělé hmoty nebo nějáké dětské sponky
24. Vždy je potřeba mít jeden gel, tužidlo a lak na vlasy vždy v zásobě
25. Váš nick kdekoliv musí obsahovat Emo (např: emoGIRL, emoBOY, e.m.oKid atd. atd. atd...)
26. Používej emo gramatiku když si píšeš na chatu nebo kdekoliv
27. Místo J piš Y
28. Místo V piš W
29. Místo CO piš CWO
30. Za každým T piš H, i když to nedává smysl nebo se to nehodí
31. Místo CH piš X
32. Tvař se, že tak píšeš odjakživa
33. Vytvoř si blog, který bude jen o Emo
34. Zveřejni na něm fotky cizích kluků a dívek stažených z VF
35. Nos trička a mikiny značky Hurley
36. Místo ježíííš používej ježííín
37. Říkej, že tvoje náboženství je Emo a mezi tvoje záliby patří Emo a "cutting my wrist" (řezání zápěstí)
38. Tvař se, že znáš všechny Emo kapely a že jsi je poslouchal, ještě než se staly známými
39. Nauč se přesvědčivě říkat frázi: "Já vyjadřuji své pocity."
40. Kup si podkolenky, opasek, kšiltovku a náramek se vzorem šachovnice
41. Aspoň jednou se pokus o sebevraždu (nepřežen to, aby se nestalo, že zemřeš!!!), povolený způsob je podřezání žil... jiné nepřicházejí v úvahu
42. Řež si něčím ostrým do ruky v místě, kde máš náramky, ale nesnaž se nějak moc, aby ti zakrývaly jizvy
43. Piš smutné básně o čemkoliv, například o Emo chlapcích z VF
44. Nos kšiltovky sk8 značek, sk8 trička a všechno co souvisí se sk8em
45. Máš zlomené srdce za každých okolností
46. Poslouchej My Chemical Romance, From First to Last, Hawthorne Heights, JAMISONPARKER, Blink 182, Awa, Fall out boy, Senses Fail
47. Při elektronické komunikaci používej co nejvíc Emo ikonek
48. Místo hahahaha piš spíš hhhh
49. Pravidlo č. 13.......... 2x si stříkni do očí repelent a mysli na děti v Africe
50. Holky se snaž sbalit tím, že jim budeš říkat, že jsi gay a že máš krásného přítele
51. Potom řekni, že "ona" je ta nejkrásnější žena, kterou jsi kdy potkal
52. Tvař se, že kvůli ní se s ním rozejdeš
53. Když se fotíš a netrefíš si foťákem hlavu, tvař se, že tak to mělo být... protože to je Emo
54. Všechny kapely, co posloucháš, musí mít toho stejného stylistu
55. Jako životní cíl si dej něco, co je dopředu jasně nesplnitelné... když budeš mít nesplnitelný sen, budeš na lidi působit víc Emo
56. Každý týden se foť a dávej si profily na MS, VF... stále aktuální fotku
57. Všude, kde to lidi vidí, piš "comment my new pics"
58. Samozřejmě nezapomeň na pravidlo číslo 13.
----------------------------------------------------------
hej woe jesi si nekdo mysli zhe se muze stat emo podle prawidel tk jako je tupa ten nejwetsi krypl... jako mzna prawidlo je zhe by mel mit cerny wlasy a patku a mel by nosit cernou... hej no jako nic nebudu k tomu raci nic psat a dyztak zdroj je magazin.c... a ted sem tk jako brouzdala po netu a nasla sem na jednou webu... ne blgu ae pste nankym webu tohe
DEMONSTRACNI CLANEK DO MAGAZINU LIBIMSETI.CZ
Nazdárek, EMO bando. Ti z vás kteří jsou na líbku jako doma, jistě znají spicy magazín, a možná četli pár článků o emo (58 pravidel, jak být emo aj.) Byl jsem po přečtení pobouřený, a dnes sem se rozhodl sepsat jim takový milostný dopísek...
Myslím že neuškodí když ho dám v plné verzi i sem, snad se někdo poučí.
Velevážená redakce,
jsem jenom jeden malý človíček, poslouchající punk, punk-rock, rock, metal, hardcore ale také emocore. Spicy magazín jsem mě vždy rád, ale když jste začali psát články o EMO (zvláště pak článek s titulem "58 pravidel, jak být emo"), docela jsem na magazín zanevřel. To co píšete o EMO v článku "Jak být správně "emo"" jsou z velké části jenom samé nesmysly, a článek o 58. pravidlech byla poslední kapka..

Už předtím tomu lidi nerozuměli, ale teď jste tomu nasadili korunu. Každý vidí EMO jako sebevražedný kult, přitom pravda je úplně jinde. Pokud tedy nejste schopni o EMO napsat pravdivý článek, měl by se do toho pustit někdo jiný. Rozhodl sem se, že to zkusím, i přes špatné zkušenosti s kontaktováním adminů. Pokud se tedy k vám můj článek dostane, považoval bych za adekvátní buď ho uveřejnit do magazínu - v původní verzi, nebo alespoň sepsat do jednoho článku můj demonstrační článek + případné články jiných znechucených uživatelů.
EMO začátky
Dřív (už někdy v polovině 80. let!!) byli "emáci" jen členové kapel (hardcorové, punkové, rockové a další scény), a i dnes se oni skutečně dají označovat za EMO. Mezi ostatní lidi se začalo EMO rozšiřovat skrze fanoušky kapel (tyto původní EMO kapely dnes jistě většině lidí nebudou nijak povědomé, jsou to kapely jako Rites of Spring, Husker Dü, One Last Wish, Fugazi aj.) - což však neznamená, že to byla chyba.

EMO kapely a EMO fans se nepotřebovali odlišovat od společnosti, nepotřebovali nosit vlasy přes oko, nebo proužkované oblečení. Móda Ameriky v 80. letech byla prostě taková (proužky, kecky a podobné oblečení pro dnešní emáky charakteristické) a nenosili to pouze emáci, ale každý kdo v této době chtěl mít moderní oblečení. EMO není o oblečení, o patce, o proužkách a hlavně ne o sebepoškozování (viz níže). EMO je pouze o hudbě! Dnes se však střetává jen s nepochopením a komercí, což EMO ničí!!!

Dnešní EMO
Co média v dnešní době provádí je neskutečné. Jako by nestačily články napsané v teen časopisu BRAVO... Po krátké době se museli do EMO pustit silnější mediální proudy jako:
- Deník Blesk - původní článek se mi dohledat nepodařilo, ale titul "Máte doma sebevraha?" mluví za vše.
- Zpravodajství TV Prima - http://youtube.com/watch?v=FrrgG8zhyn4,
- a jiné, jistě jste o tom četli na internetu či v denících, slyšeli v radiích nebo sledovali v televizi.

Nemůžu opomenout snad největší spis "fám o EMO" - jedná se o 58 EMO pravidel.
Odvažuji si říct, že ani jedno pravidlo není pravdivé, vynechám-li fakt, že EMO žádná pravidla nemá. Je nesmysl, že se emáci MUSÍ tvářit smutně, MUSÍ mít patku přes oko, nosit emo oblečení, malovat se, denně brečet nebo se dokonce řezat. EMO je o hudbě a každý může být EMO, i bez vlasů přes oko.

Dnešní emáci poslouchají skupiny jako 30 Seconds to Mars, MCR, Billy Talent, Aiden, Alesana, Panic! At The Disco, Fall Out Boy a podobné dnešní skupiny, neříkám že já si je neposlechnu, ale zkuste se někdy vrátit ke starému emocore, jistě v něm najdete zalíbení.

EMO a sebepoškozování
Nesmysl všech nesmyslů. Těžko říci, kdo začal emo spojovat se sebepoškozováním.
Nejpravděpodobněji se jednalo o spojování pochmurných gothic obrázků (EMO a gothic jsou si hodně podobné, i když gothic, stejně jako ve velké míře metalisté a podobní jsou proti emo vysazení, přeci jen je rozdíl mezi metalovou tvrdou hudbou a emotivní hudbou - i když ne každý se mnou bude souhlasit, toho jsem si plně vědom).
To už ale trochu odbočuji, jak je psáno výše, EMO nemá k sebepoškozování o nic blíž, než třeba dechovka, country, nebo pop. Bohužel díky mediálním bombám nepravdivých informací dnes každý bere EMO jako sebevrahy a postavičky v depresích. Ano, plakat je emotivní, ale i smích, napětí, panika.. To vše jsou emoce.

Dnešní emáci to nepochopili a řežou se do rukou protože si mylně myslí, že je to k emu patří. Má to za následek negativní reakce okolí, nadávky do sebevrahů a velice často i sprosté urážky.

I kdyby bylo EMO o sebevraždách, pořád je to přece únosnější než vraždy - a teď mluvím o Hip Hopu. Černí rapeři recitující sprostý, vulgární text do počítačem vytvořených zvuků mají za zábavu jezdit po ulicích a střílet po sobě, zapalovat si domy a připravují tím o život i nevinné lidi. Nemluvě o drogách a všech těch zločinech a kriminálech, které s tím souvisí.. Je snad nějaká chlouba, když se rapper pochlubí, že v sobě už měl 48 kulek?


Epilog
Tento článek jsem psal s nadějí, že ostatní alespoň trochu pochopí EMO, nejen odpůrci, ale hlavně jeho vyznavač.
Emáci, neřežte se, pokud k tomu nemáte silné psychické důvody, nenoste EMO oblečení jen abyste byli moderní, neničte svým chováním EMO, nespojujte Tokio Hotel s EMO a hlavně milí emáci a emařky, neposlouchejte hip hop, není to hudba pro vás, ta hudba postrádá emoce, a pak si emo říkat nemůžete.
--------------------------------------------------
sice je u toho clanku na libimseti napsany at to neberem wazne ae tk ploc to tam teda dawaj??
mno uz nwm co bych k tomu mela napsat .... no jako ja nejsem emo ani nechcu byt ae wim tk jako co to emo je... tk jako nic mno se mejte pekne sice nwm jesi si tohe nekdo precet ae t je jedno xD tk se mejte pekne =**
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mirkabunc Mirkabunc | E-mail | Web | 26. července 2018 v 3:47 | Reagovat

Peels can help to escape from of all old amendments dermatological layer. Procedures efficient at any age, recommended for skin of any species. After light exposure disappear small wrinkles, skin becomes young, without wrinkles. Adaptation – 3 days. an Average peeling well struggles wrinkles (expression, age, affects hardly noticeable scars, removes spots.
Adaptation – 7 days. Deep peeling doing in the beauty hospitals. This is maximum efficient operation, however requires long period recovery – about thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical skin peel before and after</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.